Dev Türk Mobilya Şirketi Satılıyor! 1993 Beri Üretim Yapan Firmanın 300’den Fazla Mağazası Var

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Hazine’ye ait Mondi Mobilya Sanayi ve Ticaret AŞ’nin %100 hisselerini satışa sundu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, Mondi Mobilya’nın 30 milyon adet 1 TL nominal değerli hissesi, 1,2 milyar TL muhammen bedel üzerinden satılacak.

İhaleye katılacaklar için belirlenen katılım teminatı 60 milyon TL olarak açıklandı ve teklifler 24 Haziran’a kadar kabul edilecek.

İhale ise 25 Haziran’da gerçekleştirilecek ve tekliflerin TL cinsinden peşin olarak yapılması gerekiyor. Tekliflerin peşin olmayan kısımları dikkate alınmayacak ve hisse devri bedeli nakden ve defaten ödenecek.

Şirketin hakkımızda sayfasında şunlar kaydediliyor:

“1957 yılından günümüze dünya çapındaki başarıları ile öne çıkan Türkiye’nin en güçlü kuruluşlarından Erciyes Anadolu Holding ailesinin ferdi olarak, 1993 yılından itibaren insanların hayatlarına yenilik katmaya başladık.

Tüketicilerimizin mutluluğu ve yenilik bizim için hep en ön planda oldu. Bu yüzdendir ki mobilya sektörünün en sevilen ve önde gelen markalarından biri olmayı başardık.

Ürünlerimizi uluslararası standartlarda üretiyor ve 300’ü aşkın satış noktamızda müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x